Ramazan Belyurt

B.T. Öğretmeni
Bursa/Türkiye
ramazanbelyurt@gmail.com
www.ramazanbelyurt.name.tr


LG G5 Geliyor......

16.02.2016        Yazar:Cafer Cafer               Okunma:1019

       Merakla beklenen Android işletim sistemi tabanlı LG G5 bu cumartesi Pazara çıkış yapıyor.G5 in tasarımda büyük değişiklikler yaptığı ürün kafada soru işaretleri yaratıyor...
         21 şubatta özel bir tanıtım ile Piyasaya sürülecek olan G5 LG severleri meraklandırıyor.Gelelim LG G5 Tasarımına ; Öncellikle yazı başındada belirttiğim üzere LG nin klasikleşen arka taraftaki ses açma ve kapama tuşu sol yana alınmış durumda buna ek olarak arka tarafa parmak izi okuyuculu bir güç tutşu eklenmiş durumda.Bu güç tuşunun üst tarafında 20 MP e 1/2 inç bir sensör bulunacak LG farklı bir mahle yaparak arka kamerada çift kamera kullanmış merakla bekliyoruz.Buna ek önde ise 5 veya 8 MP bir kamera bekleniyor ancak bu kamera 135 derece geniş açılı bir çekim yapıyor yani Aile boyu bir selfi için odanın diğer tarafına gitmenize gerek kalmayacak. 
       LG G5 in donanımına değinmek gerekirse İlk olarak ekranını ele almamız gerekir LG SONY den sonra telefonunda 4k ekran kullanan 2. Amiral gemisi olacak ve Adreno 530 Grafik işlemcisi bu ekranı Son performans çalıştırabilecek. .Sisteminde 4 GB ram buylunduracak bu Cihazın işlemci gücünü ise Qualcomm Snapdragon 820 den alacak.İşlemcinin desteklediği 4G Ve kablosuz hızlı şarj özelliği ise göz dolduruyor.Son olarak Cihazın piline gelirsek 4.000mAh bir batarya bulunduracak olan LG ekran ile birlikte pilide arttırmışa benziyor.

 

Etiketler: lg g5 samsung S7 etab5

   


Yorum Ekleyin
Faydalı Linkler